Anasayfa arrow Detektörler arrow Lorenz Deepmax x3

 

LORENZ DEEPMAX X3

 

LORENZ DEEPMAX X3. 2008için yeni veri kaydedici özelliğiyle

 

Not: Veri yükleyici modülü ve Yazilim paketi ayrı satılır. Simdi Deepmax X3 data yükleyicisiyle birlikte !

DEEPMAX X3 serisi ile ek donanım:

Özellikler:

 

·   Alti kanalli veri kazanci: Üç gecikme kanali, iki zemin     kanali , bir hedef siniflandirma kanali.

·   Depolama araci: SD- Hafiza kartlari

·   Arazilerin numaralari(yalnizca tek kart): 99

·   Örnekleme hizi: saniyede 16 örnekleme

·   Çözünme: 16 parça(bit)

   

Lorenz SD- 6 kanal veri kaydedicili hafıza kartı standart araçları:

·   Taşıma kabı

·   Veri yükleyici elektronik parçalar

·   Belde taşıma kemeri

·   Surfer 8 başlangıç kullanıcıları için yazılım

·   Lorenz Deepmax X3 el kitabi

·   Surfer 8 el kitabi

·   SD- arazi verilerini gösteren kartlar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lorenzo Deepmaz X3 ile renk, görüntü, yüzey yada yükseklik haritalarini olusturmak için, ek donanim ve yazilima ihtiyaç vardir.Deepmax X3 metal dedektörlerinin çok iyi gelistirismis veri kaydetme fonksiyonu be SD 6 kanalli veri yüklemem hafiza kartlari sayesinde arazi çevresinde dolastiginiz zaman   bu fonksiyon seçili ise ayni anda hem alti kanalli veri yüklenecek ve bilgi kaydedilecektir.

Arazi verilerini Surfer 8 yazilimi sayesinde kolayca ve dogru bir biçimde topladiktan sonra, DS- Hafiza kartlarinda toplanan veriler bir bilgisayarda birkaç dakika içinde renk, harita yükseklik çizgisi, yüzey, görünüm ve vektör haritasina dönüstürülebilir. Bu yüzden ek bir yazilim her alanla ilgili otomatik olarak on iki harita olusturur. Bunlarin altisi iki boyutlu, altisi üç boyutludur. Bu sayede operatör farkli isleme ve harita metotlari arsinda seçim yapabilir.

Lorenzo Arama Sistemleri tarafindan gelistirilen yeni Veriyükleyici Donanim- ve Yazilimi her seyden önce kullanimi kolay, dogru sonuçlar veren ve uygun fiyatta olan bir araçtir. Deepmax X3’ün yalnizca üç kontrolü bile veri kazançlarini hem baslangiç seviyesindekiler, hem profesyonel mühendisler, jeologlar, arkeologlar,bilim adamlari ve diger pek çok kisi için rahat kullanim saglar.Kullanicilar bununla artik kullanim, meteor, patlamamis ordu malzemeleri yada kayip hava araçlarini arayacaklardir. Hiçbir karisiklik yada yüksek fonksiyonlar kullanicinin kafasini karistirmaz. Farkli yollarla zemin yapilan zemin aramalarinda ayni anda alti farkli harita olusturulur. Her tarama/ harita elektronik analiz metoduna bagli olarak farkliliklar gösterir bu yüzden her harita sadece farkli duyarlilikta veriler vermeyecek ayni zamanda bu veriler yerde gömülü olan muhtemel metalin cinsi hakkinda bize yardimci da olacaktir.

 

Metal obje ve zemin kosullarinin verecegi imzalar arasinda bariz farkliliklar vardir.Tarama zorlugu çekinle zeminler, direkt olarak farkli metal yada zemin sinyali vereceginden , belli yollarla anlasilir. Bu sayede operatör kendi yarari için farli tarama teknikleri kullanarak, yalnizca iki haritayi karsilastirarak hedefini seçebilir. Üç gecikme kanali büyük ve küçük metal objelere göre farkli yogunluklarda haritalar üretir. Iki yüzey kanali operatörün zemin karsiligi olmadan haritalar olusturabilmesini saglar. Ancak bir metal objede olusan burgaç egimlerindeki bozulmus egrileri için Z ebati ve yöne kullanilmalidir. Amaç siniflandirmanin yaninda kanallar, zemindeki muhtemel metalin çesidi hakkinda daha fazla bilgi vermek için burgaç egimlerinin her sinyalinin gecikmesini belirli bir yogunlukta verir.

Yüzeyin ne kadar yogun bir sekilde mineralli olmasi ya da kaç farkli metalin birbirine çok yakin bir sekilde yer almasi hiçbir sekilde sorun yaratmaz. Bu yeni araç çok zor çevre kosullarinda bile çok iyi sonuçlar verir.Yakin bir metal objeden yapilan bir fazla sinyal yüklenmesi gibi operatör ya da çevresel etkenlerin neden oldugu hatalar alti kanal karsilastirmasinda hemen fark edilebilir. Profesyonel kullanicilar için ek Donanim ve Yazilim, GPS yada bazi Deepmax X3 dedektörlerinden alinan verileri depolamak için mevcuttur. Bu araç küçük arama basliklariyla kullanilabilse de, ana olarak en az 6cm x 6cm’lik büyük boyutlardaki metalleri aramak için gelistirilmistir. Bu yüzden en iyi sonuçlarin elde edilebilmesi için 1m x 1m boyutunda yada daha büyük boyutlarda çerçeveler kullanilmaktadir.

 

·   Her metal türü için yüksek hassasiyet

·   Mineralli yüzeyler ve tuzlu sular için sabit isleme

·   Güvenilir/ basit kullanim

·   Genis alanlarda etkili arama

·   Hizli ve tam dogru sinyal sesi

·   Farkli basliklarin elektronigine göre otomatik adaptasyon

·   Tek ve ikili tümevarim, denge ve degisken arama basliklari

·   Metal belirlemede görsel zaman gecikme okuyucusu

·   Degerli ve degersiz metal tanimlama

·   Yardimci arastirma sistemi LCD okuyucu ile kolay bilgisayar kullanimi

·   Küçük istenmeyen degersiz metal objeleri ayirt etme özelligi

·   Manyetik topraklarda olusan sinyali iptal etme özelligine sahip zemin ayarlari

·   Arama için çoklu-sensor**

·   GPS teknolojisi ile hedef tespit sistemi ve opsiyonel yazilim**

*Bu özellik ,DD arama basliklari ile gerçeklesir.

*Bu islemler de, ek dedektör, basliklar, software, GPS sistemi ve kablolarla gerçeklesir.

 

 

Lorenz metal arama sistemleri türünün var olan en hassas ve dayanikli metal arama araçlaridir ve asil olarak profesyonel aramam ve konumlama amaciyla tasarlanmistir. LORENZ DEEPMAX X3 yillarca süren bir arastirma ve gelistirmenin ürünüdür ve Pulse GBS metal dedektörlerinin en yeni gelismesidir.

 

LORENZ DEEPMAX X3 hem dar, hem genis alanlarda kullanilmak için tasarlanmistir. Farkli büyüklükteki basliklari sayesinde çok derin genis alanlari bile etkili bir sekilde taramayi saglar.Bunun yaninda küçük basliklar küçük metal obje aramalarinda kullanilabilir.Arama basliliginin boyutunu büyüterek oldukça yüksek arama sonuçlarina ulasilabilir. Bu yüzden 3m’ye kadar olan basliklar mevcuttur.

Pulse GBS ( Yer Balans Sistemi) derinde aramalar için uygundur ve yerden sinyaller gelmesini saglayan özel tasarlanmis elektroniklere sahiptir. Bu yüzden LORENZ DEEPMAX X3 çok güç toprak ve çevre kosullarinda dahi metal objelerin yerini belirlemede güvenilebilecek bir araçtir. Teni gelistirilen bir devir sistemi sayesinde güç çizgileri yada radyo dönüstürücülerinden gelen parazitleri tutar ve güç nabzi teknigi sayesinde çok derinlerden bile oldukça dogru sinyaller elde edilmesini saglar.

LORENZ DEEPMAX X3 iki farkli yüzey fitlersiyle çalisir.Degersiz metaller için gelistirilmis bir derinlik kapasitesine sahiptir ve iki farkli hedef  tanimlamasindaki metal objeleri belirleyebilme yetenegine sahiptir.

Yer Balans Sistemi GBS iletilen ve alinan asamalar arasinda zaman gecikmesinden dolayi oldukça iyi çalisir. Yüksek iletim gücü, bu aracin ana avantajlarindan biridir ve çok genis alanlarda bile arama yapabilmeyi olanakli kilar. Aktif çalisma prensipleri sayesinde hem degerli, hem degersiz metal objelerinde yüksek seviyede duyarlilik saglanir. LORENZ DEEPMAX X3 yüksek hassasiyet ve kolay kullanim ile dayaniklilik saglamak için gelistirilmistir.  Minimum kontrolle saglanan basit çalisma özellikleri ve genis çalisma kosullari LORENZ DEEPMAX X3’i çok sevilen bir elektronik araç yapmaktadir.

 

 

Bu araci zemin kosullarina göre ayarlamak sadece birkaç dakikanizi alir. Bazaltli zeminler yada tuglalar sorun teskil etmez.Zemin Bir veya Zemin ili kontrol ayarlarina bagli olarak  zemin filtreleri bir, iki yada üçün seçilmesi istenmeyen sinyaller verebilir.Zemin sinyalleri bir küçük metal sinyalinden yüzlerce yada binlerce kat daha güçlü olsa da LORENZ DEEPMAX X3’in içindeki teknik bunu degistirir ve yalnizca metal oldugunda sinyal verir.

Bu özellik bir çok sistemin yaninda bir arti özelliktir ve hassasiyetteki küçük bir düsüsün pratikte bir önemi yoktur.Tasinan metal objelerden çikan zaman gecikme fonksiyonu sifir ile doksan dokuz rakamlari ile ölçülür. Üç farkli metal obje belirlenebilir, bunlar: küçük degersizler, degerliler ve büyük oranda degersiz metal objelerdir. Bir tümevarim balans çift D basligi takildiginda, LORENZ DEEPMAX X3 belirlenen zor zeminlerdeki degerli/ degersiz hedef analizi hakkinda önemli bilgiler verir ve sonuçla iki fakli ikon kullanilarak gösterilir. Yogunluk isigi grafigi ve ses sinyali arama basligi metal objeye yaklastikça yükselir.

LORENZ DEEPMAX X3 dünya çapinda kullanilmak üzere tasarlanmis ve müsterilerin arama ihtiyaçlarini karsilamak için çesitli aksesuarlarla donatilmistir. Farkli arama ve konumlama kosullarina uymasi için LORENZ DEEPMAX X3’e pek çok farkli arama basligi takilabilir. 26-45 cm arasi büyüklükte degisen basliklar teleskobik bir direkle bir kisi tarafindan tutulur. Büyük basliklar 1m kare ile 3 m kare arasinda degisir ve tel kablo ve plastik çubuklardan yapilabilir yada  LORENZ DEEPMAX X3 kullanicilari için imalatçilarda hazir mevcuttur. Örnegin plastik su borularindan  çok basit bir sekilde ucuza mal olacak basliklar yapilabilir. Baslik metal içermemeli ve elektrik kablosu basligin yüzeyine monte edilmelidir.

 

LORENZ DEEPMAX X3 pek çok güzel fonksiyona sahiptir ve bu yüzden pek çok arama ve yer kosullarinda kullanilabilir. Kitapçiginin yaninda DVD ve pratik kullanim için verilen öneriler arazide operatör için kullanimi kolaylastirir. Dogru arama ve yer bilgisine sahip organizasyon LORENZ DEEPMAX X3 kullanicilarinin performansindan, GPS ve veri toplama sistemiyle de birlesince faydalanir.

Pek çok imalatçida bulunan veri toplama teknikleri yardimiyla ileri düzeyde çoklu kanal veri toplanimi yapilabilir. GPS ve yazilim ile yapilan seçmeli algilayici arama ile ayni anda birden fazla LORENZ DEEPMAX X3’ün bir tarayici gibi çalismasina olanak saglar. Çoklu algilayici tetik ünitesi ayni anda birden fazla basligin yanindaki diger basliklardan etkilenmeden çalismasini saglar. Lorenz Arama Sistemleri arama araçlari ve patlamamis askeri malzeme, meteor, kayip hava araçlari, su alti ve yer alti aramalarinda kullanan müsterilerin ihtiyaçlarini karsilamak için çesitli aksesuarlar içerir. DEEPMAX metal dedektörleri profesyonel arama araçlari için yüksek kalitede modern teknolojik gelismelere sahip ürünlerden olusur. Bir tasarim ve üretim firmasi olarak bizler, ürünlerimizi en yüksek standartlarda yapmaya çabaliyoruz, bu yüzden, kullanilabilirlik kadar tasarim ve özellik  degisiklikleri de degisime dahildir.

 

 

 

Özellikleri:

 

Boyut/ Agirlik

 

Elektronik Kontrol Kutusu   

36,5 x 9 x 10 cm (1,6 Kg)

Tasima çantasi (LDX3 ile birlikte) 

40 x 30 x 22 cm (7,3 Kg)

Omuzluk ve kemer kayisi ile birlikte

 

Batarya kutusu    

(3,3 Kg)

Elektronik Veri

 

Kullanim sikligi  

2100/1400 pulse(atis)- saniyede

Sinyal seviyesi   

0- 3800 HZ-saatte

Güç kaynagi    

12 V 7 7,2 Ah

Kullanim süresi   

6-10 stun  

 

Bobinler

Metal objeler

35 cm DD bobin

45 cm bobin

1mx1m çerçeve

Altin Külçe (çap=0,5 cm)

23 cm

(23 cm) X

X

Gümüs Para (çap= 2,5 cm)

46 cm

54 cm

(50 cm) X

Pirinç Tabak (10cmx10cm)

90 cm

105 cm

145 cm

Metal içecek kutusu( 0,33 l)

110 cm

125 cm

165 cm

Metal Kutu(30x18x15 cm)

160 cm

190 cm

280 cm

   X: Basligin cinsine bakmadan. Orta derece hava, GECIKME 1, YÜKSEK hassasiyet modu kullanildiginda kaydedilen arama derinlikleri. Arama derinlikleri ARAZI 1/2/3, GECIKME 2/3 ‘e bagli olarak daha az yada fazla olabilir.

 

 

 

 

LORENZ DEEPMAX X3’in standart araçları:

·   LORENZ DEEPMAX X3 için tasima çantasi

·   LORENZ DEEPMAX X3 elektronik kontrol kutusu

·   Genis kapasiteli sarj aleti (100-240 V)

·   AC- buji( Avrupa/ Amerika / Ingiltere / Avustralya)     

·   Kulakliklar

·   Ayarlama Klavuzu (Almanca/ Ingilizce)

·   Ayarlama Bilgisi DVD’si

·   Ayarlanabilir omuz ve bel kemeri ile 12V’lik sarj edilebilir bataryanin kutusu

LORENZ DEEPMAX X3’in tamamlayıcı donanımları:

·   Su maddelerle beraber bulunmaktadir

·   1 x 1 Baslik

·   35 cm DD bobin

·   Teleskobik direk

 

 

 

 

Aksesuarlar

26 cm arama kablosu
Madeni para gibi küçük objelerin yerini saptamada kullanislidir.

 

 

 

26 cm DD arama kablosu
Madeni para gibi küçük objelerin yerini saptamada 318 euro   kullanislidir.Ayri alinan ve verilen dalgalar yüksek oramda mineral içeren zeminlerde daha kalici operasyon gerektirir.Bu kablo faydali/ faydasiz belirtiler için gereklidir.

 

 

 

35 cm arama kablosu
Ayri alinan ve verilen dalgalar yüksek oramda mineral içeren zeminlerde daha kalici operasyon gerektirir.Çift D arama kablosuyla küçük metal parçalarinin yerini belirlemek çok kolaydir. Bu kablo faydali/ faydasiz belirtiler için gereklidir

 

 

45 cm arama kablosu
Tek bir kisi tarafindan kullanilabilir( agirligi sadece 600 g’dir). Oldukça derinde olan büyük objeleri bulmada kullanilir.1 metreden fazla olan derinlik ölçümü bu kabloyu pek çok  farkli arama ve zemin kosullarinda kullanilir kilar.

 

1 x 1 baslik Bobini
Orta ve büyük objeleri oldukça derinde aramaya yarayan bir basliktir. Kayislarla kabloyu tasiyacak iki kisi tarafindan kullanilabilir. Bobin kablosu tüpler içinde muhafaza edilir.bu kare basligin kullanimi oldukça kolaydir ve tasinilabilir özelliktedir. Bu bobinde küçük parçalar yada madeni paralar otomatik olarak yok sayilacaktir.

 

 

1 x 1 m çift baslikli bobin donanimi

Bu 1 x 1 ‘lik bobin basligi birbirine esit uzakliklarda(yaklasik 60 cm)yerlestirilmis bir araçtir. Radyo vericileri ve güç kaynaklarindan gelen sinyalleri erteleyebilme özelliginden dolayi, yanlis sinyallerin çokça görüldügü kentsel alan aramalarinda kullanilabilir.        1050 euro

 

 

 

Universal kablo bobini

Farkli bobinlere    tabilirtakılabilir
8m kablo bobini: 0,67 m- 1 x 1m – 1x 2m – 2 x 2m
12m kablo bobini: 1 x1m – 1,5 x 1,5m – 3 x 3m
Bu kablo üç yada dört farkli basliga göre, yalnizca bir, iki, yada üç sargiyi açarak ayarlanabilir.Bu basliklarla genis alanlar kisa bir zaman içerisinde taranabilir. Bu yöntem özellikle oldukça genis büyüklükteki gömülü metal objeleri bulmada kullanilir.Arama esnasinda küçük parçalar bu araçta dikkate alinmaz.

Güç  Ek Batarya paketiAC- 100-240 V girdili buji ( Avrupa/ Amerika / Ingiltere / Avustralya)        Kulakliklar  Teleskobik çubuk
Küçük aralarda kullanim için kola takilma aksisi.

 

 

 

Ayarlanabilir omuz ve bel kayisi
LDX3 ‘ü ve batarya çantasini kolay tasiyabilmek için
Uzatma kablosu
Bobin basliklari için.

 

 

 

 

 

Fiyatı: 4650 Euro