Anasayfa
Metalldetektor XP GoldMAXX Power

Gold Maxx, her türlü zorlu koşulda topraktaki mineralize* küçük hedefleri bulma amaçlı kullanılan mükemmel bir dedektördür.

Arama frekansı 18kHz’dir. Bu sebeple büyük bir hassasiyetle, ulaşılması çok güç madeni paralar, altın, mücevher ve benzer değerli küçük objelere rahatlıkla ulaşması mümkündür.

Gold Maxx ile altından daha fazlasını bulacaksınız !

Kurulumdaki esnek ayar imkanları size arama yapmak istediğiniz zemine göre Multi – Tone modu ve Demir Ayar Düzeyi sayesinde istediğiniz şartları sağlar.

Algılama işinde, insan kulağının analizlerde olağanüstü kabiliyetinden yararlanmak için LCD görüntüleme yolunu değil, “ani ses sinyali” ni kullanıyoruz. LCD görüntüleme sistemi hem gerçek zamanlı tepkilere cevap veremediği gibi hem de diğer sinyallere alınan yakın sinyalleri yada diğer zayıf sinyalleri algılayamaz.

Gold Maxx ses sinyal sistemi bizim gerçek zamanlı olarak en hissedilmesi güç sinyalleri bile algılamamızı sağlar.

Geliştirilmiş algılama derinliği size her türlü zeminde başarıyla çalışma imkanı sağlar.

* “Mineralize olmuş” kelimelerini doğal olarak, insan etkisi ya da farklı şekillerde manyetik özellik kazanmış maddeler için kullanıyoruz. Bu durum, iletken olan fakat manyetik olmayan denizsuyunu (tuzlu su) ve ilgili şeyleri içermez.

Dedektörlerimiz Double D tipi geniş tarama başlıklarına sahiptir. . Bu başlıkların bobin geometrisinin mükemmelliği, daha iyi kavrama ve zeminde esnek penetrasyonu sağlar.

Opsiyonel eliptik 24 X 11 arama bobinleri özellikle demir döküntü alanlarında seçiciliği arttırır, bu Gold Maxx’ın en iyi komplemanıdır.

Gold Maxx’in gücünü ve donanımımızın üretim kalitesini takdir edeceksiniz. Çünkü bir metal dedektörü normal şartlarda ekstreme durumlarda kullanılır ve biz üretim esnasında tüm dikkatimizi en hassas ve duyarlı parçaların optimizasyonuna verdik.

Gold Maxx çok kaliteli bileşenler ile maksimum kullanım süresi gözetilerek en kaliteli parçalardan üretildi ve geliştirildi.

 

MULTİ TONE ( ÇOKLU SES TONU ) BİLGİLERİ

Multi tone modunda sinyal tonları bulunan objenin durumuna göre hassasiyetle değişir. Sinyal seviyeleri iletkenlik durumlarına göre değişir.

Demir, şüphe götürmeksizin tanınması gereken özel bir hedeftir. Biz demiri hafif kademeli ses seti ile buluyoruz ( iron level – demir düzeyi ) Bu ses düzenini istediğiniz gibi az ya da çok dikkat çekici hale getirmeniz mümkündür.

Ses ayarı sadece pes tonu yani demir için karar verdiğiniz ayarı etkiler. Bu çalışma modu size gelişmiş analizleri yapmanızı ve aranan alanı daha iyi anlamınızı , daha önce insan eli değen yerleri bulmanızı sağlar. Aynı zamanda eski silahlar gibi büyük demirli objeleri bulmanızı da kolaylaştırdığı gibi her seviyede kullanıcı bu sistemi kullanabilir.

Özellikle bazı bakır tüfek fişekleri ile bozulmuş ya da aluminyum folyo parçaları bulunan zeminlerde, orta- kademeli arama tonu ile Gold Maxx hedefleri algılayabilir, ilginç ve dikkat çekici hedefler algılanarak yüksek kademeli ses tonu harekete geçirilir.

Bu sayede kullanıcı hedefteki alandan gelen tepkiye göre kazı yapıp yapmayacağına karar verir. Küçük değerli nesneler ve küçük madeni paralar orta – kademeli ses sistemini çalıştırabilir.

Bu 3 temel ses tonuna ilave olarak, Gold Maxx diğer bir avantajlı uygulamaya sahiptir. Orta seviye kategorilerde hedefler için eş zamanlı farklı ses tonları üretilebilir. Kulağınız zamanla ve tecrübe ettikçe bu zengin ses tonlarına alışacaktır.

Orta ölçekli demir yığınlarında eş zamanlı olarak alçak / orta / yüksek tonları belirlemek oldukça zordur.( büyük yığınlar doğal olarak büyük ses tonları üretir ). Pratik yaparak bu tonların ne anlama geldiğini kısa zamanda öğrenebilirsiniz.

Eğer çoklu tonlar canınızı sıkarsa ve rahat kullanamazsanız bu modu iptal ederek Gold Maxx monoton (standart ) modunu klasik dedektör olarak kullanabilirsiniz. Monoton modu kullanıp demirli nesneleri görmezden gelmek için voltmetredeki DISCRI parametrelerini 3 ya da 4 yapmanız yeterlidir.

 

KALİTE

• Double D, geniş tarama başlığı:22,5 cm, su geçirmez ve bobin korumalı.

• Yeni kablo sistemi, çift elektro manyetik koruma, hareket kısıtlamalarına karşı dayanıklı.

• Küflenmeye ve hareket kısıtlamalarına dayanıklı, su geçirmez XP metal bağlantısı.

• Maksimum konforu sağlama amaçlı ergonomik hafif ve sağlam ABS elektronik kutu. Dirsek dayama olanaklı çantası ile birlikte

• Mükemmel dengelenmiş hafif ve ergonomik dedektör.

• Çok dayanıklı prolipropilen

• 3 kısımda şaft.

• Alçak tipte fiberglas boru.

 

 

ÖZELLİKLER

• Frekans : 18 Khz.

• Çoklu ses tonları ya da klasik standart ses tonu modu

• Demir modu ayarı

• 3 kademeli susturucu modu.

• Güç gereksinimi: 8 Alkaline pil 1.5 Volt AA veya şarj edilebilir NICD seti

• Batarya ömrü: alkaline: 70 saat Batarya: 20 Saat

• Düşük batarya alarmı: Bobin korumalı hipmount çanta, FX-01 backphone ( ses sistemi )

AKSESUARLAR

• NiCd Bataryalar,

• 12 Volt Şarj cihazı

• Eliptik arama bobini 24/11. Yüksek enerji arama bobini 27 cm*.

 

* Gold Maxx arama kafaları diğer XP detektörleri ile spesifik frekanslarının ( 18 kHz ) farklı olması sebebi ile kullanımı uygun değildir

 

GARANTİ

• Elektronik : Parçalar ve çalışma durumu için 2 yıl

• Arama Bobini : Parçalar ve çalışma durumu için 1 yıl